Матеріально-технічне забезпечення закладу освіти

Великокручанська ЗШ І – ІІІ ступенів розташована в одноповерховому навчальному корпусі. Заснована в 1989 році. Приміщення школи пристосоване, розраховане на 305 учнівських місць. Будівля школи забезпечує належні умови для організації навчально – виховного процесу, відпочинку, харчування дітей, проведення позаурочних заходів, площа приміщень становить 1133 м2 . У 2022-2023 н.р.  в школі навчається 117 учнів. Для забезпечення навчально-виховного процесу обладнано 11 класних кімнат, площа яких становить 637м2 , бібліотека, музейний куточок, кабінет директора, майстерня з обробки металу та дерева. Повністю відремонтовано та обладнано новими меблями харчоблок та їдальню загальною площею 140 м2 яка  розрахована на 64 місця.  В наявності два комп’ютерних класи на 18 робочих місць, чотири інтерактивних дошки, оптико-волоконний швидкісний інтернет, мережа WI-FI. У всіх кабінетах та класах зроблено косметичні ремонти, вони естетично оформлені і відповідають санітарно-гігієнічним нормам. Відремонтовано та оснащено новими сучасними партами, інтерактивними комплексами, дидактичними матеріалами, робочими місцями для вчителів,  кабінети 1-4х класів. Всі вчителі 5-11класів мають персональні ноутбуки. Класні кімнати 1-5 класів обладнано сучасними партами та дошками. 1-4 класи мають необхідне обладнання згідно вимог НУШ.  Приміщення школи утеплене, встановлено лічильники тепла та води, замінено всі вікна і двері на пластикові. Є постійні навчально-методичні експозиції,  інструкції з безпеки життєдіяльності, державна символіка, класні куточки тощо. Достатня кількість вогнегасників. Кабінети мають нормативні та методичні документи, забезпечені дидактичними матеріалами для виконання навчальних програм. Також на території школи знаходиться ще одне приміщення яке утримується у належному стані. Природне, штучне освітлення школи відповідає нормативним вимогам. У закладі забезпечено регулярне прибирання приміщень з використанням дезінфікуючих та миючих засобів, яких достатня кількість. Приміщення та територія навчального закладу естетично оформлені, обладнано стаціонарний пандус. Наявні кабінети для керівника, педагогічних працівників, медичний кабінет та кімната для технічного персоналу. У школі відсутній спортивний зал, для проведення занять з фізичної культури використовується майданчик з штучним покриттям а в холодну пору року заняття проводяться у коридорі школи. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2005 № 458 «Про затвердження Положення про організацію фізичного виховання і масового спорту в дошкільних, загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах України» у школі щорічно проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивно-масова робота. Для занять фізичної культури і спорту обладнано 2 спортивних майданчики, міні-футбольне поле, два тенісних столи,  також у НВП використовуються спортивні тренажери та яма для стрибків. У школі наявних 2 діючих внутрішніх та надвірних санвузли, стан яких відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Їдальня школи складається з обідньої зали, харчоблоку, комори для продуктів, овочесховища, мийки. Обладнання їдальні знаходиться в задовільному стані. Щорічно проводиться якісний ремонт навчальних кабінетів, завдяки Пирятинській міській раді, відділу освіти, батьків, ДП «Пирятинське лісове господарство відремонтовано класи та додатково створено два навчальних кабінети «Іноземної мови» та кабінет шкільного лісництва.  Робота школи спрямована на створення належних санітарно-гігієнічних, технічних, організаційних умов навчання учнів. Школа перевірялась Управлінням Держпродспоживслужби у Лубенському районі (1 перевірка) та Державною службою з надзвичайних ситуацій (2 перевірки). За результатами перевірок та наданих приписів закуплено необхідну кількість посуду у шкільну їдальню, докуплено технологічне обладнання, облаштовано витяжку. Всі приміщення школи обладнано  пожежною сигналізацією. Технічні показники приміщень закладу (температура, світловий режим, санітарно-гігієнічний стан)  дозволяють вести навчально- виховний процес в безпечному для здоров’я учнів режимі. З початком війни з росією гостро стала проблема з укриттям для учасників освітнього процесу, з цією метою складено договір з Великокручанським ДНЗ "Колосок" на оренду укриття та проводиться робота по облаштуванню власного укриття, яке за планом буде побудовано в листопаді 2023 року. Адміністрацією школи, класними керівниками здійснюється постійний контроль за санітарним станом класних кімнат і закладу. Санітарний та естетичний стан шкільної та пришкільної території задовільний. Школа має електронну пошту, власний веб-сайт, сторінку у facebook. Освітня стратегія установи підпорядкована стратегії розвитку району і спрямована на забезпечення умов функціонування і розвитку загальної середньої освіти, підвищення якості освітніх послуг з урахуванням вимог суспільства, стану соціально-економічного розвитку, запитів і потреб громадян.