Історія школи с.Велика Круча
Першою школою у селі Велика Круча була звичайна селянська хата, покрита соломою. Вона знаходилася біля нинішнього сільського клубу. Тут була лише одна класна кімната, бо навчалися переважно хлопчики, оскільки дівчатка були зайняті домашньою роботою. Навчання розпочалося у 1877 році.
    Революційні події початку XX століття були поштовхом для побудови у 1904 році церковно-приходської двоповерхової школи, приміщення якої до недавнього часу служило для навчання учнів початкових класів та розвитку практичних навичок на уроках трудового навчання. На той час у школі розміщувалися дві класні кімнати та дві квартири для вчителів. Класи знаходилися на першому поверсі, а квартири - на другому. Тут можна було отримати знання лише в об'ємі початкової школи.

Із виникненням проблеми продовжувати знання, здобуті в початковій школі, назріло питання про побудову нової школи. Таким чином, у 1910 році на кошти земства була побудована одноповерхова школа понад трасою. Це шкільне приміщення, як і попереднє, мало дві класні кімнати і дві квартири для учителів. Школу будували за типовим проектом того часу, вона відповідала усім тодішнім вимогам. Тепер учні мали змогу одержувати знання за V-VI класи.
Це приміщення довгий час ( до з'єднання двох шкіл) служило храмом науки.
    Після звільнення у 1943 році нашого села від німецько-фашистських загарбників шкільні приміщення залишилися понівечені, без вікон, без необхідних меблів та обладнання. Спільними зусиллями навчання в школі відновилося 13 жовтня. Учнів було дуже багато (і місцевих, і з сусідніх сіл), доводилося навчатися у дві зміни. Для занять були використані обидва приміщення: і одноповерхове, і двоповерхове. Але з часом для всіх класів місця не вистачало.
    У 1960 році було ліквідовано дві квартири, які розміщувалися з двох сторін приміщення школи, що розташована біля траси. Це дало змогу перевести всю школу на однозмінне навчання.
Оскільки багато навчалося дітей із сусідніх сіл, виникала проблема харчування. Спочатку був тільки буфет, а з часом спільними зусиллями почали будувати невеличкі приміщення: спочатку шкільну їдальню і спортивний зал, потім невеличке приміщення з двома класними кімнатами та піонерською кімнатою і, нарешті, приміщення для вивчення тракторної справи.
    Таким чином, починаючи з 70-х років школа працювала у 5 приміщеннях: у двоповерховій школі навчалися учні початкових класів, а у всіх інших - старшокласники. Так тривало до 2001 року, коли об'єднали дві сільські школи. У різні роки директорами школи були Островський М. П., Оголь І. П., Божко М. П., Отченко Д. П., Шевченко В. А., Матвійко М. І. З 2004 року – Дворник В. І.

Посаду заступника директора займали Отченко С. П., Слива Н. М., Ванюгова Л. О., Оришич В. О., з 2011 року -  Даниленко Г. М.

Протягом вересня-листопада 2015 року громадою села Велика Круча та громадською організацією «Кручанське Віче» реалізовано мікропроект «Впровадження енергозберігаючих заходів у Великокручанській ЗОШ І-ІІІ ст. Пирятинського району Полтавської області», який співфінансувався проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», Пирятинською районною радою, Великокручанською сільською радою та громадою села Велика Круча. В результаті утеплено приміщення  та покращено зовнішній вигляд школи.