Школа, сім'я, громадськість

ШКОЛА, БАТЬКИ, ГРОМАДСЬКІСТЬ - ПОШУК ШЛЯХІВ ПОРОЗУМІННЯ

Розглядаючи освіту і становлення дитини в контексті культури, не можна не погодитися з думкою відомого філософа М.С.Кагана про те, що культура винайшла три ефективних для виховання людини інститути - школу, сім'ю та оточення. Всі ми прекрасно розуміємо, що моральні засади українського суспільства залишають бажати кращого. Але саме від взаємодії цих трьох ланок залежить те, якими виростуть наші діти і якими в майбутньому буде українське суспільство. Тому, визначаючи стратегію діяльності, школи, сім'ї і громадськості, можна виділити наступні аспекти:
1. Завоювання школою авторитету.
Це проявляється у наступному:
- залученість батьків і громадськості до життя школи, їх освіта, узгодженість підходу до дитини;
- кваліфікована допомога і підтримка в складних педагогічних і життєвих ситуаціях, інформованість, справедливе розв'язання конфліктів;
- авторитет педагогічного колективу, окремих вчителів, що впливають на якість освіти, досягнення учнів за межами школи (конкурси, олімпіади, змагання);
- ставленням випускників до школи, їх бажання приходити до школи;
- відносини між дитячим садком і школою, який "надає" майбутніх учнів.
2. Репутація школи.
Визначається накопиченим досвідом участі в суспільно-політичному, культурному, спортивному житті села, району.
Все це в ідеалі можна побачити в діяльності нашої школи та педагогічного колективу.А саме: акції, проведення днів відкритих дверей школи, спільних уроків для дітей і батьків, організація творчих звітів, тематичних свят, проведення районних семінарів та психолого-педагогічних тренінгів, активна участь в святкуванні Дня села, огляді-фестивалі "Родослів" та ін.
Таким чином, це дасть можливість переконати органи місцевого самоврядування, що школа являється не тільки державною установою, а в ній навчаються і виховуються майбутні жителі нашого села.